Jak zdominowaliśmy lokalne wyniki wyszukiwania?

1

Klient

Klientem jest lokalna firma z okolic Warszawy działająca w branży turystycznej. Strona powstała w grudniu 2020 roku w oparciu o szablony HTML bez zastosowania CMS. Klient świadczy usługi dla klientów z terenu całego kraju ze szczególnym nakierowaniem na osoby przebywające w Warszawie. 

Współpraca z naszą agencja rozpoczęła się w czerwcu 2022 roku po pierwszym kontakcie ze strony konsultanta DNS Group, który przedstawił braki w widoczności i działaniach prowadzonych na stronie.

2

Założenia początkowe

Początkowymi oczekiwaniami Klienta było doprowadzenie do rentowności strony internetowej oraz wygenerowanie za jej pomocą przychodu pozwalającego na zwrot z inwestycji w usługę pozycjonowania.

Strona internetowa miała stanowić wizerunkowe uzupełnienie oferty stacjonarnej i wpływać na budowę świadomości marki Klienta.

3

Analiza strony i konkurencji

Od maja 2021 strona pozycjonowana była przez lokalnego freelancera. Działania były prowadzone w oparciu o linkowanie z katalogów stron oraz aktywnych systemów SWL i linków kupowanych na stronach anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych. 

Strona Klienta składała się z dwóch zakładek. Strony głównej oraz zakładki kontakt. 

W przypadku Klienta wyjątkowo pominięty został etap wykonania audytu ze względu na rozmiar strony internetowej i potrzebę jej gruntownej przebudowy. Zespół SEO rozpoczął działania od zdefiniowania potencjalnie szkodliwych działań freelancera i eliminacji długofalowych zagrożeń dla indeksowania i pozycjonowania strony Klienta.

Zadaniem opiekuna Klienta było zebranie informacji na temat wszystkich świadczonych przez Klienta usług, z których część nie została uwzględniona na stronie. 

Na podstawie tych informacji zespół SEO określił bezpośrednią konkurencję Klienta oraz usługi o największym i najmniejszym poziomie konkurencyjności.

4

Prowadzone działania

Na podstawie uzyskanych na etapie analizy informacji opracowana została długoterminowa strategia SEO. Strategia ta zakładała rozbudowę strony Klienta począwszy od usług pomijanych przez konkurencję, a mających potencjał do uzyskania wysokiej widoczności w krótkim czasie. 

Działania SEO oprócz rozbudowy strony opierały się w początkowym etapie na publikacji artykułów na optymalizowanych pod kątem wyszukiwarki Google blogach oraz portalach lokalnych. 

5

Efekty pozycjonowania

Strona internetowa wykonana w oparciu o kod HTML z minimalnym wykorzystaniem Java Script posiada wysoki wynik Core Web Vitals oraz Code to Text ratio, co w zdecydowanie pozytywny sposób wpływa na jej odbiór przez roboty wyszukiwarki Google.

lokalne wyniki wyszukiwania

Publikowane zakładki tworzone w oparciu o tą samą technologię i uzupełniane wartościowymi treściami podlegały szybkiej indeksacji i były chętnie odwiedzane przez roboty wyszukiwarki. 

W przeciągu 4 miesięcy strona uzyskała 1300% wzrostu liczby fraz w TOP10 wyników wyszukiwania. Ruch na stronie wzrósł w tym samym okresie o 1210%

6

Podsumowanie

Prowadzone działania SEO przerosły początkowe oczekiwania Klienta. W krótkim czasie zmieniły zadanie pełnione przez stronę z budowy świadomości marki na podstawowy kanał pozyskiwania Klientów. 

Przykład Klienta udowadnia, że przy zastosowaniu tego samego budżetu skorzystanie z usług agencji SEO może przynieść zdecydowanie lepsze wyniki ze względu na większą liczbę posiadanych narzędzi oraz zespół ludzi, których umiejętności i doświadczenia sumują się w wyższe kompetencje niż te posiadane przez freelancera. 

Dodatkowym aspektem jest fakt posiadania doświadczenia  w konkretnej branży, który często staje się decydujący przy wyborze osoby, z którą zamierzamy nawiązać współpracę. Doświadczenie w branży nie oznacza, że specjalista posiada najlepsze narzędzia oraz, że uczył się na własnych błędach i wyciągał z nich wnioski.

Dla robotów przeglądarki Google branża w jakiej działa strona nie ma znaczenia, z dwoma wyjątkami: dla stron medycznych oraz tych finansowych. Liczy się prawidłowe dostosowanie strony do standardów Google, które są uniwersalne.

Skalujemy biznesy online!

Blog

Marketingowe wskazówki na każdą okazję

Zanurz się w świecie marketingu i odkryj nowe sposoby na promocję Twojego biznesu.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.