Moc treści i linkowania w e-commerce

1

Klient

W roku 2022 rozpoczęliśmy współpracę z Klientem prowadzącym sprzedaż profesjonalnego sprzętu elektronicznego dla firm w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo dysponował sklepem internetowym, który pełnił głównie rolę katalogu oferowanych produktów.

2

Założenia początkowe

Klient był zainteresowany zwiększeniem widoczności witryny w celu pozyskania dodatkowych Klientów lokalnych dla swojej placówki stacjonarnej. Generowanie sprzedaży internetowej nie stanowiło podstawowych oczekiwań Klienta.

3

Analiza strony i konkurencji

Sklep Klienta zbudowany był w oparciu o CMS osCommerce w wersji 2.3.2. Edycja ta została opublikowana 18 lipca 2012 roku i w przypadku Klienta sklep nie podlegał aktualizacji do wyższych wersji.

Wersja osCommerce Klienta nie dysponowała przyjaznymi adresami URL dla kategorii i produktów. Ponadto nie posiadała ona adresów kanonicznych, a adresy filtrowania oraz wyników wyszukiwania mogły być indeksowane.

Dokładna analiza przeprowadzona przez zespół wykazała, że dla 190 produktów dostępnych w 8 kategoriach, CMS Generował 12 tysięcy podlegających indeksacji adresów URL.

Dalsza analiza wykazała, że jedynie 43 produktów i 6 kategorii było zaindeksowanych w wynikach wyszukiwania Google.


Zespół SEO DNS Group zalecił aktualizację CMS do najnowszej stabilnej wersji, co w ocenie web developera odpowiadającego za stronę Klienta było niemożliwe do wykonania.

Na tym etapie Klient  nie był również zainteresowany przeniesieniem strony na nowy CMS.

4

Prowadzone działania

Będąc ograniczonymi błędami technicznymi CMS szczególnie w zakresie tworzenia duplikacji treści opisów produktów i kategorii, zespół SEO DNS Group wykazał się połączeniem kreatywności i wieloletniego doświadczenia. Publikacja treści na stronie Klienta została oparta o narzędzie Google Tag Manager i zewnętrzną implementację treści technologią Java Script.

Standardowo aplikacja treści przy pomocy kodu JavaScript nie jest przez naszych specjalistów zalecana. W przypadku strony Klienta była to jedyna metoda pozwalająca na umieszczenie treści bez generowania jej duplikacji.

Publikowane na stronie treści były dodatkowo wzmacniane linkami z zaplecza premium agencji, w skład którego wchodzą portale ogólnotematyczne i tematyczne zawierające treści wysokiej jakości.

5

Efekty pozycjonowania

Publikacja na stronie nowych treści prezentujących wysoką wartość dla użytkowników Google, w połączeniu z częściowym wyeliminowaniem duplikacji, spowodowało poprawę indeksacji strony w wynikach wyszukiwania oraz uwzględnienie nowych fraz kluczowych w TOP10 oraz TOP50 wyników wyszukiwania.

W przeciągu 4 miesięcy od rozpoczęcia współpracy liczba fraz kluczowych w TOP10 wyników wyszukiwania wzrosła o 113%. Liczba fraz w TOP50 wzrosła o 94%, a liczba fraz ogółem o 70%.

Proporcje te wyraźnie wskazują poprawę pozycji dla fraz widocznych w wynikach wyszukiwania przed rozpoczęciem współpracy, a pomijanych w rankingu ze względu na błędy techniczne strony.

Dynamiczne wzrosty w widoczności strony i liczbie kontrahentów przełożyły się na budowę zaufania Klienta do profesjonalizmu naszej agencji, która zaowocowała stworzeniem nowoczesnego sklepu internetowego w oparciu o CMS WooCommerce.

W efekcie przeniesienia strony na nowy CMS, widoczność strony w TOP10 wyników wyszukiwania wzrosła o kolejne 162% oraz wzrost w TOP50 o 107%. Wyniki te przełożyły się na zdecydowany wzrost sprzedaży nie tylko na rynku lokalnym, ale i ogólnopolskim.

Moc treści w E-commerce

6

Podsumowanie

W przypadku witryny, które od chwili utworzenia nie podlegały aktualizacjom, wykonanie nowej witryny jest jedną z podstawowych rekomendacji przekazywanych Klientowi. Elementem wymaganym jest przeprowadzenie aktualizacji obejmującej przynajmniej silnik CMS.

Przykład naszego Klienta pokazuje, że nawet dysponując CMS nie aktualizowanym od dziesięciu lat, pozbawionym przyjaznych adresów URL oraz nie spełniającym wymogów Core Web Vitals, skuteczne pozycjonowanie jest możliwe.

Skalujemy biznesy online!

Blog

Marketingowe wskazówki na każdą okazję

Zanurz się w świecie marketingu i odkryj nowe sposoby na promocję Twojego biznesu.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.