Poprawa widoczności lokalnego serwisu klimatyzacji i wentylacji dzięki organicznym działaniom SEO

1

Klient

Wentair specjalizuje się w montażu i serwisie klimatyzacji w budynkach mieszkalnych oraz usługowo biurowych. Klient świadczy swoje usługi lokalnie na terenie Warszawy oraz okolicznych miejscowości. Rozpoczynając współpracę Klient zaznaczył, że kluczowa dla niego jest widoczność na terenie Warszawy, szczególnie jej południowych dzielnic, które ze względu na swoją wielkość oraz liczbę firm stanowi największy rynek. Jednocześnie Klient chciał utrzymać lub poprawić widoczność na miejscowościach związanych z lokalizacją jego firmy, w tym Piaseczno, Góra Kalwaria oraz Konstancin-Jeziorna.

2

Wstępna Analiza Strony

W ramach wstępnego kontaktu z potencjalnym klientem, już na etapie rozmów handlowych, przeprowadzamy dokładną analizę jego strony internetowej. Zadanie to wykonuje Dział Wsparcia Sprzedaży, w skład którego wchodzą specjaliści od SEO. Ich celem jest dostarczanie zespołowi handlowemu szczegółowych informacji o witrynie klienta, co umożliwia lepsze dostosowanie naszej oferty do jego potrzeb.

Przeprowadzona analiza wykazała, że strona widoczna jest w wynikach wyszukiwania Google od lipca 2016 roku. W okresie tym strona notowała powolny wzrost widoczności z widocznymi wahaniami wynikającymi z działania algorytmów Google. Szczególnie widoczne było to w czerwcu 2018 roku. Lipcu i październiku 2019 oraz maju i grudniu 2020 roku.

Aktualna liczba fraz w TOP50 wyników wyszukiwania, czyli na pierwszych pięciu stronach Google wynosiła 33 frazy. W TOP10 wyników wyszukiwania strona osiągnęła widoczność na 7 fraz kluczowych.

Spośród najważniejszych ze sprzedażowego punktu widzenia fraz w TOP10 wyników wyszukiwania Klient widoczny był na “Klimatyzacja Piaseczno” oraz “Montaż klimatyzacji Piaseczno”. Bezpośrednio poza TOP10 znajdowały się frazy: “Wentylacja Warszawa” oraz “Serwis Klimatyzacji Piaseczno”.

3

Rozpoczęcie Współpracy

Początkowy etap współpracy z nowym Klientem zawsze stanowi wykonanie Audytu obejmującego aspekty techniczne strony oraz jakość opublikowanych na niej treści.
Jednocześnie dedykowany do opieki nad procesem pozycjonowania Zespół SEO wykonuje ponowną analizę widoczności klienta w oparciu o informacje uzyskane przez Opiekuna Klienta oraz wiedzę o branży Klienta i jego konkurencji w wynikach wyszukiwania Google.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem współpracy z DNS Group nasz Klient korzystał z usług innej agencji SEO. Wyniki jej działań nie były dla klienta zadowalające, jednocześnie jednak Klient miał świadomość wagi marketingu internetowego na konkurencyjnym rynku wentylacji i klimatyzacji w stolicy.

Analiza widoczności wykonana przez Zespół SEO wykazała, że początek współpracy z poprzednią agencją zbiegł się z Aktualizacją Core algorytmu Google, co spowodowało gwałtowny wzrost widoczności strony klienta.

wentair - wspolpraca z konkurencja

Dalsza współpraca klienta z konkurencją przez niemal cały okres jej trwania charakteryzowała się tendencją spadkową w liczbie fraz kluczowych, na które witryna widoczna była w TOP10 wyników wyszukiwania.

Analiza treści publikowanych na stronie Klienta wykazała, że teksty opublikowane na podstronach ofertowych mają odpowiednią długość, zgodną ze standardami SEO ,a nasycenie frazami kluczowymi pomimo, że było bardzo wysokie nie spełniało kryteriów Keyword Stuffingu ani tekstu o jakości SPAM.

Dla klienta nie były prowadzone działania w zakresie regularnej rozbudowy treści przy pomocy wpisów blogowych, co mogło mieć negatywny wpływ na postrzeganie strony przez wyszukiwarki Google i brak przyrostu nowych fraz kluczowych.

Ciekawe spostrzeżenia przyniosła analiza jakości zaplecza linkowego strony. Wyraźne spadki w liczbie fraz kluczowych notowane były w okresie podłączania nowych domen linkujących do strony internetowej. W końcowym okresie współpracy pomiędzy Klientem, a poprzednią agencją SEO notowany był nieznaczny wzrost widoczności w TOP50 oraz TOP10 wyników wyszukiwania. Wzrost ten pokrywa się w czasie z gwałtownym spadkiem liczby domen linkujących do strony Klienta.

ahrefs-wspolpraca z konkurencja

Pomimo dominującej roli treści w nowoczesnym procesie pozycjonowania oraz aktywnej roli algorytmów Google z grupy Spam Link w sposób automatyczny ignorujących linki niskiej wartości nieodpowiednie prowadzenie linkowania do strony opartego wyłącznie o linki niskiej jakości nadal może prowadzić do spadków widoczności strony w wynikach wyszukiwania Google.

wentair-linki-przychodzace

Linkowanie stron internetowych jest konieczne w celu regularnego zwiększania częstotliwości odwiedzin strony przez roboty Google z wysokiej jakości treści tematycznych. Linkowanie oparte o wartościowe treści zwiększa ranking strony i przyspiesza jej pozycjonowanie w wynikach Google.

4

Wyniki współpracy

Pozycjonowanie strony Wentair prowadzone jest w oparciu o Pakiety SEO dla firm lokalnych o profilu usługowym. Uwzględniają one zarówno specyfikę branży w jakiej działa Klient, jak i uwarunkowania rynku lokalnego takie jak liczba klientów i nasycenie konkurencją.

W trakcie współpracy opiekujący się stroną Zespół SEO skupił się na przygotowaniu nowych treści ofertowych dla świadczonych przez Klienta usług. Treści te wspomagane są o teksty o charakterze informacyjnym i poradnikowym publikowane na blogu. Regularna publikacja treści wysokiej jakości opracowanych przez profesjonalnych Copywriterów bez udziału AI przełożyła się na systematyczny wzrost widoczności Klienta.

wentair - wspolpraca z DNS Group

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku rozpoczęcia współpracy z poprzednią agencją SEO na początkowe działania zespołu DNS Group nałożył się Core Update algorytmu Google. Proces pozycjonowania prowadzony zgodnie ze standardami SEO i zaleceniami wyszukiwarki Google przełożył się w przypadku strony klienta na dalsze wzrosty widoczności po korekcie algorytmu. Klient aktualnie notuje najwyższą historycznie widoczność zarówno w TOP50 jak i TOP10 wyników wyszukiwania.

Kluczowa dla pozyskania klientów jest nie tylko liczba fraz kluczowych, na które witryna widoczna jest w TOP10 wyników wyszukiwania, ale jakość tych fraz.

Pozycjonowanie w DNS Group odbywa się w modelu pozycjonowania szerokiego, którego celem pozyskanie jest jak największej ilości fraz sprzedażowych i umieszczenia ich na wysokich pozycjach. Nasz zespół Specjalistów SEO nie boi się jednak podejmować wyzwań i postanowił uzyskać dla Klienta pozycje w TOP3 wyników wyszukiwania. Postanowienie zostało zrealizowane

wentair-frazy-top10-aktualne

Zwiększenie liczby fraz kluczowych w organicznych wynikach wyszukiwania oraz zdecydowana poprawa pozycji tych fraz przełożyły się na ponad dwukrotny wzrost liczby odwiedzin dla strony internetowej liczonej rok do roku.

 

Dzięki działaniom SEO zespołu DNS Group w zaledwie rok Klient dociera ze swoją ofertą do dwukrotnie większej liczby klientów zainteresowanych skorzystaniem z jego usług.

5

Dalsze działania

Przed klientem oraz zespołem SEO opiekującym się stroną Wentair.pl stoi początek kolejnego sezonu. Klimat z każdym rokiem się ociepla i upały bardziej dają się we znaki. Prowadząc działania SEO jesteśmy już przygotowani na gwałtowny wzrost działań firm konkurencyjnych, które będą zainteresowane odebrania części klientów.

Dalsze działania pozycjonujące opierać się będą o stałą aktualizację treści na stronie klienta. Pozyskiwaniu nowych fraz kluczowych oraz dokładnej obserwacji zachowań konkurencji.

Ze względu na zainteresowanie Klienta południowymi dzielnicami Warszawy skupimy się również na budowie widoczności na generujące mniejszą liczbę wyszukań frazy lokalne dla Warszawy.

6

Podsumowanie

Podejście z pełnym zaangażowaniem do procesu pozycjonowania oraz prawidłowe zdefiniowanie celów, które przełożą się na pozytywny efekt biznesowy Klienta pozwoliło na osiągnięcie sukcesu w procesie pozycjonowania.

Dalsze systematyczne działania, jakie zespół SEO będzie prowadził w odniesieniu do strony Wentair pozwolą na utrzymanie osiągniętych wyników oraz rozbudowę widoczności o kolejne frazy sprzedażowe oraz rozszerzenie obszaru działania firmy.

Skalujemy biznesy online!

Blog

Marketingowe wskazówki na każdą okazję

Zanurz się w świecie marketingu i odkryj nowe sposoby na promocję Twojego biznesu.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.