Black Hat SEO

Black Hat SEO jest to potoczna nazwa odnosząca się do grupy ryzykownych działań sprzecznych z zaleceniami wyszukiwarki. Działania Black Hat SEO mają na celu zmanipulowania rankingu strony w ocenie algorytmu Google w celu osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Działania Black Hat SEO pozwalają wykonującym je osobom na czasowe osiągnięcie wysokich pozycji bez wykonania realnych zmian naprawczych na stronie. Efektem działań Black Hat SEO jest obłożenie pozycjonowanej strony Działaniami Ręcznymi, czyli nakazem wycofania wprowadzonych zmian połączonym z czasowym obniżeniem widoczności strony w wynikach wyszukiwania lub Filtrem Algorytmicznym czyli usunięciem strony z wyników wyszukiwania w sposób definitywny na okres nie krótszy aniżeli 18 miesięcy.

Nie zastosowania się do Działań Ręcznych co w przypadku działań Black Hat SEO jest zazwyczaj niemożliwe również prowadzi do otrzymania Filtru Algorytmicznego.

Przeciwieństwem działań Black Hat SEO są działania White Hat SEO mające na celu trwałą poprawę jakości pozycjonowanej strony internetowej według zaleceń wyszukiwarki Google

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.