Cache

Definiując go w sposób najprostszy, cache jest to screen strony internetowej, który Google tworzy i przechowuje po zaindeksowaniu strony. Kiedy strony są zaindeksowane, zostają one skategoryzowane i przechowywane w bankach pamięci wyszukiwarki. Google nie przeszukuje aktywnie milionów stron internetowych za każdym razem, gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarce zapytanie. Zamiast tego wykorzystuje wersję strony zapisaną w cache w celu zdefiniowania, czy odpowiada ona oczekiwaniom użytkownika.

Technologia Cache ma pozytywny wpływ na prędkość działania stron internetowych oraz zmniejszenie transferu danych, co jest szczególnie istotne dla osób korzystających z limitowanego internetu lub taryf płatnych od ilości przesłanych KB.

Wadą cache jest konieczność każdorazowej reindeksacji strony po wprowadzeniu na niej zmian, tak by były one widoczne w Google. Nie stanowi to problemu w przypadku stron często odwiedzanych przez roboty wyszukiwarki poprzez linki odsyłające lub bezpośrednio z aktualizowanej sitemapy. Dla stron nowych, lub pozbawionych częstych odwiedzin przez roboty Google cache może jednak stanowić istotny problem w przypadku ich aktualizacji. W celu ominięcia cache strony takie należy zgłaszać ręcznie do wyszukiwarki Google.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.