Certyfikat SSL

Certyfikat SSL są to małe pliki danych zawierające klucz kodujący oraz dane o firmie. Zainstalowany certyfikat aktywuje protokół HTTPS pozwalający na bezpieczne połączenie pomiędzy serwerem na którym znajduje się strona internetowa z certyfikatem a przeglądarką. Standardowym zastosowaniem certyfikatu SSL jest zabezpieczenie bramek płatności, płatności kartami kredytowymi oraz kodami blik, paneli logowania oraz przesyłu danych.

W ostatnim czasie certyfikat SSL zyskuje na popularności również wśród stron nie wymagających logowania lub podawania danych wrażliwych. Ma to związek z polityką wyszukiwarki Google, która w chwili obecnej nie uznaje certyfikatu SSL na czynnik rankingowy bezpośrednio wpływający na pozycje lecz sugeruje, że w najbliższej przyszłości może się to zmienić bez wcześniejszego ostrzeżenia.

Wiele stron internetowych nie korzysta z płatnych certyfikatów SSL zamiast tego instalując darmowy certyfikat Let’s Encrypt. Certyfikat Let’s Encrypt uruchamia protokół HTTPS na stronie internetowej, nie oferuje on jednak zabezpieczenia finansowego dla właściciela strony w przypadku włamania.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.