Clickbait

Clickbait to link tekstowy lub graficzny, który ma zachęcić użytkowników do śledzenia tego łącza i odwiedzenia strony internetowej, do której prowadzi . Nagłówki Clickbait zazwyczaj mają na celu wykorzystać „ludzką ciekawość”, zapewniając tylko tyle informacji, aby czytelnicy serwisów informacyjnych poczuli potrzebę wiedzy , ale nie na tyle, aby zaspokoić ich ciekawość bez klikania aż do powiązanej treści.

Clickbait Definicja

Nie ma powszechnie uzgodnionej definicji clickbaitu, jedna z nich twierdzi, że clickbait jest to: „coś, co sprawia, że ​​czytelnicy chcą klikać hiperłącze, zwłaszcza gdy link prowadzi do treści o wątpliwej wartości lub zainteresowaniu” .

Zastosowanie Clickbait

W przypadku witryn, które rozwijają się dzięki tysiącom kliknięć do treści, wielu autorów widzi wykorzystanie clickbait jako sposobu na wykorzystanie ludzkiej psychiki poprzez tworzenie przyciągających wzrok nagłówków. Clickbait bywa stosowany przez hakerów do ataków phishingowych w celu rozprzestrzeniania szkodliwych plików lub kradzieży informacji o użytkowniku. Atak następuje, gdy użytkownik otworzy podany link, aby dowiedzieć się więcej. Clickbait został również wykorzystany do celów politycznych. Tematy emocjonalne z surowymi nagłówkami są szeroko rozpowszechnione i klikane.

Strategie Clickbait

Istnieją różne strategie clickbait, w tym skład nagłówków wiadomości i artykułów online, które tworzą napięcie i sensację, wabiąc i drażniąc użytkowników do kliknięcia. Niektóre z popularnych podejść do ich osiągnięcia obejmują prezentację linku i obrazów, które są interesujące dla użytkownika, wykorzystując ciekawość związaną z chciwością lub interesującym zainteresowaniem. Nierzadko zdarza się na przykład, że te treści zawierają lubieżny obraz lub schemat „zarabiaj szybko”.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.