Core Web Vitals

Web Vitals to projekt realizowany przez Google. Jego celem jest ujednolicenie czynników, które wpływają na to, jak korzysta się ze stron internetowych. Dzięki temu właściciele witryn są w stanie zapewniać lepsze doświadczenie użytkownika.

Takich metryk jest jednak bardzo dużo. Google postanowiło zatem skupić się na najważniejszych z nich, określając tytułowe Core Web Vitals (tłumaczone jako Podstawowe Wskaźniki Internetowe). Od maja 2021 roku są one już czynnikiem rankingowym, dlatego mają duże znaczenie przy pozycjonowaniu stron.

Aktualizacja (2022)

Ranga Core Web Vitals została przez wyszukiwarkę Google podniesiona. Core Web Vitals jest aktualnie kluczowym czynnikiem rankingowym przy określaniu jakości technicznej strony.

Aktualizacja (2023)

Core Web Vitals uzyskał zaktualizowany o dodatkową wartość. Interaction to Next Paint (INP) – Aktualnie istotnym w kontekście jakości technicznej strony jest nie tylko szybkość jej ładowania od momentu kliknięcia adresu do wyświetlenia zawartości, a czas jaki użytkownik musi odczekać przy kolejnym kroku interakcji.

Core Web Vitals obejmuje 3 metryki:

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.