CSS – Kaskadowe Arkusze Stylów

Kaskadowe arkusze stylów ( CSS ) to język arkuszy stylów używany do opisywania prezentacji dokumentu napisanego w języku znaczników, takim jak HTML . CSS jest podstawową technologią World Wide Web , obok HTML i JavaScript .

CSS został zaprojektowany, aby umożliwić oddzielenie prezentacji i treści, w tym układu , kolorów i czcionek . Ta separacja może poprawić dostępność treści , zapewnić większą elastyczność i kontrolę w specyfikacji charakterystyk prezentacji, umożliwić wielu stronom internetowym współużytkowanie formatowania, określając odpowiedni CSS w oddzielnym pliku .css, oraz zmniejszyć złożoność i powtarzalność treści strukturalnych .

Oddzielenie formatowania i treści umożliwia również przedstawienie tej samej strony znaczników w różnych stylach dla różnych metod renderowania, takich jak na ekranie, w druku, głosowo (za pomocą przeglądarki opartej na mowie lub czytniku ekranu ) i na podstawie brajla urządzenia dotykowe. CSS ma również zasady dotyczące alternatywnego formatowania, jeśli treść jest dostępna na urządzeniu mobilnym .

Kaskadowanie nazwy pochodzi z określonego schematu priorytetu, aby określić, która reguła stylu ma zastosowanie, jeśli więcej niż jedna reguła pasuje do konkretnego elementu. Ten kaskadowy schemat priorytetów jest przewidywalny.

Specyfikacje CSS są utrzymywane przez World Wide Web Consortium (W3C). Typ mediów internetowych (typ MIME ) text/cssjest zarejestrowany do użytku z CSS przez RFC 2318 (marzec 1998). W3C obsługuje darmową usługę walidacji CSS dla dokumentów CSS. [

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.