Direct Answer (Pozycja 0)

Direct Answer czyli tak zwana Pozycja 0 została wprowadzona przez wyszukiwarkę Google w 2016 roku. Rozwiązanie Direct Answer polega na wyświetlaniu na wybrane zapytania szybkiej odpowiedzi powyżej organicznych wyników wyszukiwania. Głównym założeniem wprowadzenia Direct Answer było ułatwienie dotarcia przez użytkownika do wartościowej odpowiedzi na zadane przez niego pytanie.

Według badań przeprowadzonych w USA w 2019 roku Direct Answer pojawia się dla około 30 procent wszystkich zapytań generowanych w wyszukiwarce Google.com.

Google Direct Answer

Forma wyświetlania oraz pozyskiwania informacji dla Pozycji 0 zmieniała się wielokrotnie od chwili jej wprowadzenia. Zazwyczaj jednak polega ona na wyświetleniu w ramce fragmentu tekstu odpowiadającego wprost na zadane przez użytkownika pytanie wraz z linkiem do strony internetowej. Najczęściej Direct Answer odsyła użytkowników do Wikipedii lub specjalistycznych for i portali internetowych, rzadziej do sekcji slownik na stronach.

W przeważającej liczbie odpowiedzi do Direct Answer pobierane były ze stron znajdujących się w TOP10 co dawało ich właścicielom dwa linki na stronie głównej. Wyszukiwarka Google testuje jednak rozwiązanie, które w przypadku wyświetlenia Pozycji 0 usuwa jednocześnie ten sam link z TOP10.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.