Działania ręczne

Działania ręczne jest to typ działań Google, o których przeglądarka informuje właściciela strony w specjalnym raporcie w Google Search Console. Działania ręczne są to przewinienia, które Google uznaje za „mniejszego kalibru” i możliwe do popełnienia w sposób przypadkowy. Mogą to być na przykład błędnie zastosowane znaczniki schema, przeoptymalizowana strona, zawirusowane pliki strony lub pętle przekierowań.

Strona objęta działaniami ręcznymi ma obniżane pozycje w wynikach wyszukiwania Google lub w skrajnych wypadkach może być na wybrane frazy zupełnie z nich usunięta jednak naprawa wskazanych błędów oraz zgłoszenie w formularzu strony do ponownej analizy skutkuje najczęściej zdjęciem kary i powrotem strony na wcześniej zajmowane pozycje.

W przeciwieństwie do filtra algorytmicznego w przypadku działań ręcznych administrator strony otrzymuje dokładną instrukcję z metodą naprawy błędów na stronie.

Od czasu wprowadzenia nowej wersji algorytmu Pingwin usuwanie linków niskiej jakości z zaplecza linkowego strony nie podlega już działaniom ręcznym a jest wykonywane automatycznie przez roboty Google. Oczywiście jeśli mamy wątpliwości co do jakości linków zewnętrznych nadal możemy je zgłosić do narzędzia Disavow.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.