Kliknięcie

Kliknięcie (Odwiedziny na stronie z ruchu organicznego) oznacza wygenerowaną przez użytkownika wyszukiwarki internetowej akcję dla zadanego zapytania polegającego na przejście na stronę wyświetloną na stronie SERP jako wynik wyszukiwania. Akcja taka zliczana jest przez narzędzia analityczne zainstalowane na domenie oraz serwerze w celu raportowania ich właścicielowi domeny.

Google dysponuje dwoma podstawowymi narzędziami analitycznymi wyświetlającymi liczbę kliknięć są to Google Analytics oraz Google Search Console. Narzędzia te różnią się od siebie sposobem prezentowania danych oraz ich dokładnością. Google Analytics pokazuje cały ruch na stronie niezależnie od jego pochodzenia, ale wymaga do tego stałej obecności zainstalowanego kodu śledzenia. Google Search Console po jednorazowym zgłoszeniu rejestruje historyczne dane i zapisuje na serwerach Google nawet jeśli kod został usunięty ze strony. Prezentuje ona jednak jedynie dane dotyczące ruchu organicznego z wyników wyszukiwania wyszukiwarki Google.

Dane z Google Search Console są w 100% poprawne podczas gdy działanie Google Analytics może zostać zaburzone poprzez ruch pochodzący z przeglądarek internetowych uruchomionych w trybie incognito oraz urządzeń z zainstalowanym blokerem reklam typu AdBlock Ublock. Google określa dane prezentowane poprzez Google Analytics jako próbkowanie.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.