Linki w stopce

Linki w stopce są szczególnym rodzajem linków Site Wide. Jak sama nazwa wskazuje linki te umieszczane są wyłącznie w stopce strony internetowej

<footer><a href="">Link w stopce</a></footer>

Linki w stopce mogą być zarówno linkami wewnętrznymi jak i linkami zewnętrznymi.

Na początku lat 2000 linki w stopce stanowiły popularny model pozyskiwania backlinków SEO. Niezwykle popularna była w tamtym czasie dwustronna wymiana bannerów graficznych zawierających link do strony docelowej. Właściciele stron kierowali się najczęściej wartością PageRank dla wyboru strony z którą chcieli wymienić się linkami.

W chwili obecnej linki w stopce odgrywają znacznie mniejszą rolę a Google sugeruje wręcz, że mogą one być przez roboty ignorowane.

Najczęściej linki w stopce stanowią w chwili obecnej powtórzenie menu głównego lub linkowanie do stron o na tyle małym znaczeniu, że nie trafiły one do menu głównego i menu bocznych, jeśli strona takowe posiada. W stopce umieszczane są również często linki prowadzące do stron twórców witryny a w przypadku darmowych szablonów do ich twórców lub lokalizacji, z których można szablon pobrać.

Niektóre agencje SEO przed kilkoma laty stosowały politykę umieszczania linków w stopce swoich klientów z informacją „strona pozycjonowana przez” Google określiło jednak wprost, że działania takie są nielegalne i będą karane.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.