Linkowanie wewnętrzne

Linki wewnętrzne to typ hiperlinków na stronie internetowej prowadzących do innych zasobów na tej samej stronie.

Linkowanie wewnętrzne może być prowadzone poprzez linki tekstowe zawierające anchory z frazą kluczową lub linki graficzne w obrazach lub banerach. Zastosowanie linkowania wewnętrznego pomiędzy zasobami powiązanymi pomiędzy sobą tematycznie może w zdecydowany sposób przyspieszyć proces pozycjonowania wzmacniając jednocześnie wszystkie powiązane linkami wewnętrznymi zasoby

Podstawowym przykładem zastosowania linkowania wewnętrznego może być portal internetowy zajmujący się recenzowaniem odcinków seriali. Zastosowanie w recenzji linkowania wewnętrznego w postaci: „Zapraszamy do zapoznania się z recenzją poprzedniego odcinka oraz przeczytania co wydarzyło się odcinku kolejnym” gdzie anchor „poprzedniego” prowadzi do recenzji odcinka z poprzedniego tygodnia, a „kolejnym” prowadzi do recenzji odcinka, który miał miejsce tydzień później wzmacnia proces pozycjonowania dla wszystkich trzech recenzji.

Przykładem strony z rozbudowanym linkowaniem wewnętrznym jest Wikipedia, której niemal każdy artykuł jest powiązany poprzez anchory z innymi artykułami rozbudowującymi biografie osób mających wkład w jakieś wydarzenie oraz informacji uzupełniających wiedzę dla osób szczególnie zainteresowanych jakimś aspektem. Dzięki rozbudowanemu linkowaniu wewnętrznemu Wikipedia jest w chwili obecnej witryną najczęściej występującą na pierwszych pozycjach w SERP oraz wybieraną przez Google do Direct Answer.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.