Strona One Page

Strona One Page jest to typ strony internetowej charakteryzujący się umieszczeniem całości treści pod jednym adresem URL bez podziału na podstrony. Część specjalistów SEO do stron typu One Page zalicza również strony, które posiadają oprócz strony głównej podstrony Kontakt oraz Galeria, jako że te strony nie biorą zazwyczaj czynnego udziału w procesie pozycjonowania.

Strony One Page uznawane są powszechnie za strony nieprzyjazne pozycjonowaniu i zaleca się ich przebudowę do modelu Multi Page. Ograniczeniami z punktu widzenia SEO jakie występują na stronach typu One Page jest brak możliwości zastosowania więcej niż jednego nagłówka tytułowego <title></title>. Ograniczona możliwość umieszczania treści SEO bez zaburzania wizualnej wartości strony internetowej. W przypadku stron budowanych w technologiach starszych aniżeli HTML5 strony One Page nie pozwalały na stosowanie zgodnie z zasadami Google więcej aniżeli jednego nagłówka H1.

Strony typu One Page sprawdzają się znakomicie jako Landing Page dla kampanii Google Ads lub strony wizytowkowe, które w swoim założeniu nie mają podlegać pozycjonowaniu i są skierowane jedynie do osób bezpośrednio znających ich adres. W przypadku stron sprzedażowych, które mają bazować na ruchu organicznym strona One Page jest błędnym rozwiązaniem.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.