Jak osiągnęliśmy TOP3 w Warszawie i zwiększyliśmy ruch o 393%

1

Klient

Zakład Pogrzebowy „Niebo”, zlokalizowany w Warszawie, świadczy usługi od 1989 roku, specjalizując się w organizacji uroczystości pożegnalnych o charakterze zarówno religijnym, jak i świeckim. Firma wyróżnia się posiadaniem czterech oddziałów na terenie stolicy, co ułatwia dostępność i wsparcie dla mieszkańców różnych dzielnic. Niebo oferuje kompleksową obsługę, począwszy od planowania ceremonii pogrzebowej, poprzez pomoc w załatwianiu niezbędnych formalności, aż po wsparcie emocjonalne dla bliskich zmarłego na każdym etapie procesu pożegnania.

2

Wstęp

Strony internetowe zakładów pogrzebowych są w wyszukiwarce Google przykładem branży, w której wysoka ilość fraz kluczowych w TOP10 oraz szeroka ekspozycja w wynikach wyszukiwania nie gwarantuje pozycji lidera na rynku.

Klientka działa na jednym z najbardziej kompetytywnych i konkurencyjnych rynków branży funeralnej w Polsce. Warszawski rynek charakteryzuje się dużą ilością zakładów pogrzebowych, które prowadzą intensywne działania marketingowe w internecie zajmując wszystkie trzy kanały sprzedażowe Google. Reklamy Ads, Mapy Google oraz Wyszukiwania Organiczne.

Osiągniecie sukcesu w Warszawie wymaga systematyczności, doświadczenia i specjalizacji w realizowanych działaniach.

3

Prowadzone działania

Dzięki przeprowadzeniu optymalizacji strony internetowej do aktualnych wytycznych Google oraz realizacji strategii Content Marketingu w oparciu o treści SEO pisane przez “Ludzi dla Ludzi” bez zastosowania modeli językowych AI zbudowaliśmy widoczność obejmującą ponad 1000 fraz kluczowych. W tym 161 fraz w TOP10. Oznacza to, że 12% fraz na które widoczna jest strona znajduje się w TOP10 wyników wyszukiwania i jednocześnie ponad 24% fraz widocznych w TOP50 wyników wyszukiwania to frazy z pierwszej strony Google.

Dzięki przygotowanej przez nas strategii pozycjonowania Zakład Pogrzebowy Niebo znalazł się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google na frazy sprzedażowe takie jak:

 • zakład pogrzebowy Warszawa
 • dom pogrzebowy Warszawa
 • kremacja zwłok Warszawa
 • organizacja pogrzebu Warszawa

Uzyskaliśmy również widoczność na kluczowe frazy poradnikowe związane z pożegnaniem zmarłego:

 • pochówek osoby nieubezpieczonej
 • ile kosztuje kremacja zwłok
 • zasiłek pogrzebowy dla osoby nieubezpieczonej

Publikowane na stronie treści wysokiej jakości uzyskały uznanie wyszukiwarki Google oraz podniosły renomę strony przekładając się na jej regularne pojawianie się w szybkich odpowiedziach Google (Direct Answer).

4

Klejnot w Koronie - Zakład Pogrzebowy Warszawa

Prowadzone działania on-site, czyli elementy strategii obejmujące optymalizację samej strony internetowej nie pozwoliły na zdecydowany wzrost widoczności głównej frazy kluczowej, jaką jest Zakład Pogrzebowy Warszawa. Pomimo intensywnych działań konkurencji strona znajdowała się na pozycjach generujących ruch ale nie zapewniających wykorzystania pełnego potencjału drzemiącego w pozycjonowanej firmie.

Strona Zakładu Pogrzebowego Niebo posiadała już wysoki Topical Authority czyli autorytet dotyczący specjalizacji w opisywanej branży, który przekładał się na publikację treści ze strony między innymi w Direct Answers. Osiągnięcie wysokich pozycji dla frazy “Zakład Pogrzebowy Warszawa” wymagało jednak pozyskania autorytetu związanego z zaistnieniem na innych stronach uznawanych przez Google za zaufane i dostarczające treści wysokiej jakości.

Zespół DNS Group dokonał selekcji takich stron biorąc pod uwagę fakt, że cena nie zawsze przekłada się na jakość.

Publikacja artykułów marketingowych na portalach lokalnych wysokiej jakości przełożyła się na dynamiczną, pozytywną zmianę w widoczności strony i osiągnięcie przez nią TOP3 wyników wyszukiwania.

5

Wpływ jednej frazy na widoczność strony

Jak wspomnieliśmy na początku branża pogrzebowa jest jednym z przypadków, kiedy jedna fraza może zrobić różnicę i budować pozytywny wpływ na biznes klienta.

Osiągnięcie widoczności początkowo w TOP10 a następnie TOP3 wyników wyszukiwania spowodowało wzrost widoczności strony o 300%

6

Porównanie rok do roku

Kluczem do sukcesu w pozycjonowaniu jest współpraca ze specjalistami, którzy posiadają doświadczenie w branży oraz nieustanny głód osiągnięcia jeszcze lepszego wyniku.

Nieszablonowe, efektywne i przede wszystkim nastawione na osiąganie celów biznesowych zgodne ze standardami Google podejście do potrzeb Klienta spowodowało wzrost łącznej liczby wyświetleń strony rok do roku o 393%

7

Podsumowanie

Osiągnięcie kluczowych pozycji w TOP10 wyników wyszukiwania Google to istotny kamień milowy w strategii SEO, ale jednocześnie stanowi tylko wstęp do dalszych działań.
W dynamicznie zmieniającym się krajobrazie cyfrowym, gdzie konkurencja nieustannie dąży do poprawy swojej widoczności, dzisiejszy sukces nie gwarantuje pozycji jutro. Nasze doświadczenie pokazało, że ciągła analiza trendów, dostosowywanie strategii oraz innowacyjne podejście do optymalizacji i content marketingu są kluczem nie tylko do utrzymania, ale i zwiększania widoczności strony w długoterminowej perspektywie.

W naszym projekcie dla Zakładu Pogrzebowego Niebo, zaangażowanie w ciągłe ulepszanie i dopasowywanie treści pod kątem potrzeb użytkowników oraz algorytmów Google zaowocowało nie tylko osiągnięciem, ale i utrzymaniem czołowych pozycji dla kluczowych fraz. To, co wyróżnia nasze podejście, to nie tylko zrozumienie aktualnych wymogów SEO, ale i przewidywanie zmian, co pozwala nam skutecznie reagować na nowe wyzwania.

W kontekście naszej branży, gdzie zaufanie i autorytet są niezmiernie ważne, udowodniliśmy, że skupienie na jakości, autentyczności treści oraz budowaniu silnego profilu linkowego stanowi niezbędne fundamenty trwałego sukcesu. Z tego powodu, kontynuujemy nasze starania, mając na uwadze, że w SEO nie ma miejsca na stagnację – tylko na ciągły rozwój, innowacje i adaptację.

Skalujemy biznesy online!

Blog

Marketingowe wskazówki na każdą okazję

Zanurz się w świecie marketingu i odkryj nowe sposoby na promocję Twojego biznesu.

  Zamów bezpłatną wycenę

  Nieprawidłowy email

  Nieprawidłowy numer telefonu
  Musisz wyrazić zgodę

  Chronimy Twoją prywatność i dane.