Farma linków

Farma linków jest to jedno z narzędzi wykorzystywanych w procesie pozycjonowania Black Hat SEO. Farmy linków są to grupy stron internetowych, które linkują do siebie wzajemnie w celu wzajemnego podnoszenia pozycji. Farmy linków mogą być tworzone ręcznie lub za pomocą automatycznych programów lub specjalnych serwisów. Farmy linków spamują wyszukiwarki internetowe generowanymi żądaniami indeksowania dla stron oraz podstron znajdujących się w ramach farmy.

Jakkolwiek farmy linków mogą być w krótkiej perspektywie czasu skuteczne po wykryciu są penalizowane przez Google deindeksacją domen z wyników wyszukiwania przy pomocy filtrów algorytmicznych. Uzyskanie przez domenę filtra algorytmicznego skutkuje jej utratą widoczności na okres kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy.

Farmy linków stosowane są linkowania stron klientów przez freelancerów oraz agencje SEO oferujące pozycjonowanie w niskich cenach jako forma prowadzenia działań przy jednoczesnym generowaniu wysokich zwrotów z niskich opłat pobieranych od klientów. Stosując farmy linków najczęściej agencja nie ma wpływu na jakie słowa kluczowe strona zostanie wypozycjonowania lub wybierane jest jedno lub kilka fraz na które podłączane są linki.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.