Featured Snippets (Direct Answer)

Featured Snippets (Direct Answer) są to szybkie odpowiedzi prezentowane przez wyszukiwarkę Google powyżej organicznych wyników wyszukiwania. Featured Snippets (Direct Answer) nazywane są często „wynikiem 0„. Typowy Featured Snippet składa się z boxu w którym znajduje się bezpośrednia odpowiedź na zadane przez użytkownika wyszukiwarki pytanie oraz link do strony, z której informacje te zostały zaczerpnięte.

Większość informacji pobieranych do Featured Snippetów pochodzi ze stron znajdujących się w TOP10 i do niedawna na liście wyników wyszukiwania można było znaleźć ponownie ten sam adres URL, nawet na pierwszej pozycji. Stąd też określenie „wynik 0”, jaki element nie wpływający na pozostałe wyniki wyszukiwania. W 2020 roku Google wprowadziło zmianę i strony, które znajdują się w Direct Answer nie występują poniżej na liście wyszukiwania.

Featured Snippets (Direct Answer) wywołuje kontrowersje w przypadku wyników zawierających treść oraz zdjęcie. Google w określonych wypadkach zamiast zdjęcia przypisanego do tekstu znajdującego się w Direct Answer przypisuje zdjęcie z zupełnie innej strony. Budzi to wątpliwości w kontekście ochrony własności intelektualnej jak i wprowadza dezorientację wśród użytkowników wyszukiwarki. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji mamy do czynienia z „podwójnym wynikiem 0„.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.