Fraza kluczowa

Fraza kluczowa jest to słowo lub zestaw słów powiązanych tematycznie ze stroną internetową wybrana do prowadzenia procesu pozycjonowania przez specjalistę SEO. Frazy kluczowe dzielimy w procesie pozycjonowania na frazy główne oraz frazy pomocnicze. Alternatywnie stosowany podział to frazy krótkie oraz frazy długiego ogona.

Frazy kluczowe wybierane są przez specjalistów SEO zazwyczaj w oparciu o średnią miesięczną liczbę wyszukań generowaną przez użytkowników w ruchu organicznym wyszukiwarki Google. Zależnie od typu pozycjonowania prowadzonego dla strony wybierane jest od kilku do kilkudziesięciu fraz kluczowych, a w przypadku sklepów internetowych od kilkunastu do kilkuset fraz kluczowych. Frazy kluczowe dzielone są następnie w zbliżone grupy fraz głównych oraz pomocniczych dla których przygotowywane są przez Copywriterów teksty pozycjonujące.

Od prawidłowego wyboru fraz kluczowych zależy efekt biznesowy procesu pozycjonowania. Błędnie dobrane frazy kluczowe mogą skutkować budową widoczności, która nie wygeneruje sprzedaży. Z tego powodu proces wyboru fraz powinien być poprzedzony analizą stron konkurencji w celu określenia głównych obszarów konkurencyjności oraz nisz.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.