Baidu

Baidu jest to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Chinach. Udział Baidu w chińskim rynku wyszukiwarek wynosi blisko 70% i stale wzrasta. W 2010 roku w chwili wycofywania się przez Google z chińskiego rynku, amerykańska wyszukiwarka kontrolowała zaledwie 31% rynku zdecydowanie przegrywając już wtedy z Baidu.  

Baidu dostępna jest dla użytkowników w języku Chińskim i Japońskim i jest czwartą najchętniej odwiedzaną stroną internetową na świecie według rankingu Alexa Rank. Baidu swój sukces zawdzięcza dopasowaniu do wymagań użytkowników Chińskich i przychylnością tamtejszych władz. Google było pod ciągłym ostrzałem opinii publicznej ze względu na stosowanie się do wymogów cenzury internetu narzucanych przez rząd Chiński. Baidu nie napotyka na takie problemy. 

Często powtarzającym się zarzutem w kierunku Baidu jest niedostateczne wyróżnianie płatnych wyników wyszukiwania od wyników organicznych, przez co nieświadomy użytkownik może trafić na stronę, która zapłaciła za swoją widoczność zamiast do rzetelnego źródła informacji. 

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.