AJAX

AJAX (Asynchronous JavaScript and XML, asynchroniczny JavaScript i XML) jest to technologia tworzenia stron internetowych oraz aplikacji webowych, w których interakcja pomiędzy użytkownikiem a aplikacją odbywa się bez przeładowywania całości treści dokumentu w sposób asynchroniczny. Zastosowanie AJAX w założeniu pozwala na bardziej dynamiczną interakcję pomiędzy użytkownikiem a aplikacją oraz szybszy dostęp do zasobów.  

W praktycznym zastosowaniu w ramach tworzenia stron internetowych technologia AJAX jest nieprzyjazna dla pozycjonowania i interakcji z Google. Aplikacje napisane w AJAX nie posiadają statycznych predefiniowanych adresów fizycznych w obrębie strony przez co ich pozycjonowanie jest drastycznie utrudnione, a w skrajnych przypadkach niemożliwe.  

Wyszukiwarka Google w swoich zaleceniach dla webmasterów odradza stosowanie technologii AJAX. Niestety ze względu na jej zalety estetyczne oraz możliwości interakcji AJAX jest często stosowaną technologią przez web developerów w przypadku, gdy nie planują oni dalszego pozycjonowania wykonanej przez siebie strony. 

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.