Fraza długiego ogona

Fraza długiego ogona jest to specyficzny rodzaj frazy kluczowej odpowiadającej tematycznie treści zawartej na stronie internetowej. Fraza długiego ogona posiada dwie podstawowe definicje. Pierwszą powszechnie przyjętą i stosowaną w środowisku SEO oraz definicję stworzoną przez analityków narzędzia Ahrefs, mniej znaną ale nadającą frazom długiego ogona nowy kontekst w procesie budowania ROI.

Powszechnie przyjmuje się, że fraza długiego ogona jest to zestaw kilku do nawet kilkunastu słów w sposób szczegółowy opisujący kwestię zawartą we frazie głównej. Według tej definicji dla frazy głównej „Trener personalny” frazami długiego ogona mogą być „tani trener personalny Warszawa” „sprawdzony trener personalny Warszawa Mokotów”. Frazy te zawierają w sobie frazę główną jednocześnie obudowując ją dodatkowymi dookreśleniami. Frazy długiego ogona według tej definicji mogą mieć dowolną liczbę wyszukań, nawet większą aniżeli fraza krótka. Istotna jest liczba zastosowanych we frazie słów.

W definicji przedstawionej przez analityków Ahrefs fraza długiego ogona nie jest tożsama z frazą składającą się z kilkoma do kilkunastu słów. Ahrefs jako frazę długiego ogona identyfikuje każdą frazę o małej liczbie wyszukań generującą sprzedaż. W takiej definicji frazą długiego ogona będzie „pensjonarka khaki” odnoszące się do sukienki o kroju pensjonarka w kolorze khaki. Fraza taka pomimo że składa się zaledwie z dwóch słów przez co można ją zaliczyć do fraz głównych jest frazą sprzedażową gdyż osoby wpisującą taką frazę są niemal na pewno zainteresowane zakupem sukienki w kolorze khaki i dla klienta będącego sklepem internetowym stanowią potencjalnych kupujących.

    Zamów bezpłatną wycenę

    Nieprawidłowy email

    Nieprawidłowy numer telefonu
    Musisz wyrazić zgodę

    Chronimy Twoją prywatność i dane.