4 trendy w social media marketingu 2021, które warto znać

4 trendy w social media marketingu 2021, które warto znać

19 lipca 2021 Autor: Karol Michałowski Czas czytania: 3 min.

Czy interesują Cię nowe trendy w reklamie? W tym artykule dowiesz się, jakie metody promocji mają coraz większe znaczenie w 2021 roku. Skupimy się przy tym wyłącznie na mediach społecznościowych.

1. Streaming

Pandemia wymusiła zachowywanie dystansu społecznego, co wpłynęło oczywiście na codzienne interakcje. Wielu osobom brakuje dawnych, swobodnych form kontaktu na żywo. Na szczęście technologia streamingu jest w stanie bardzo pomóc pod tym względem.

Jednym z topowych trendów Facebooka w ostatnim czasie był live streaming. W niektórych okresach liczba wyświetleń na Instagram Live i Facebook Live potrafiła wzrosnąć nawet dwukrotnie w ciągu tygodnia.

Jak na taki stan rzeczy mogą zareagować firmy? Zaimplementuj streaming w swoje działania marketingowe. Załóżmy, że prowadzisz sklep komputerowy. Organizuj więc transmisje, podczas których prowadzący składa zestawy PC, pokazuje, jak czyścić poszczególne komponenty itp. Możliwości jest naprawdę sporo.

2. Poszerzona rzeczywistość

Poszerzona rzeczywistość (AR) w przeciwieństwie do wirtualnej rzeczywistości (VR) nie wymaga dodatkowego sprzętu. Dostęp do takich funkcji zapewnia już zwykły smartfon.

Funkcje AR są zwykle bardzo interaktywne i rozrywkowe. Marki szybko podłapują ten nowy trend w reklamie, tworząc np. filtry AR, aby promować nowe produkty lub zachęcać fanów do interakcji. Przykładowo Sephora Virtual Artist pozwala sprawdzić, jak różne produkty (szminki, tusze itp.) będą prezentować się na naszej twarzy.

3. Content efemeryczny

Content efemeryczny (ephemeral content) to rodzaj treści, który pojawia się krótkotrwale, a następnie znika. Przykładem są tutaj Snapchat Stories oraz Instagram Stories.

Omawiany trend marketingowy zyskuje na popularności, gdyż bazuje na tym, iż nasza uwaga w Internecie (a zwłaszcza w mediach społecznościowych) staje się coraz bardziej rozproszona. Krótkie i ciekawe treści są w stanie przyciągnąć uwagę m.in. dzięki temu, że wkrótce ich nie będzie, a zatem część osób nie chce ich przegapić.

Nie musisz jednak publikować takich treści szczególnie często. Jedna z analiz przeprowadzonych przez Socialinsider wskazuje, że nawet firmy, które tworzą je raz na 4 dni, osiągają świetne efekty.

4. Social commerce

Sprzedaż w Internecie to już nie tylko sklepy. Jednym z social media trendów jest to, że coraz więcej osób chętnie kupuje produkty bezpośrednio na platformach społecznościowych jak Facebook i Instagram.

Warto skupić się na tej rosnącej tendencji, gdyż 54% użytkowników mediów społecznościowych wyszukuje na takich platformach interesujące ich produkty.

Nowe trendy w reklamie – podsumowanie

Miej na uwadze omówione tutaj trendy i dostosuj swoje działania marketingowe zgodnie z nimi. Dzięki temu na pewno uda Ci się pozyskać więcej klientów na social media.

Udostępnij artykuł:

Dziękujemy że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapisz do newslettera żeby nie przegapić kolejnych artykułów.

Karol Michałowski

Autor artykułu:

Jako specjalista SEO z 15-letnim doświadczeniem w swoim portfolio posiadam pracę z portalami informacyjnymi i agencjami interaktywnymi. Obecnie pełnię rolę Head Of SEO w renomowanej agencji DNS Group.

Karol Michałowski

Autor artykułu:

Jako specjalista SEO z 15-letnim doświadczeniem w swoim portfolio posiadam pracę z portalami informacyjnymi i agencjami interaktywnymi. Obecnie pełnię rolę Head Of SEO w renomowanej agencji DNS Group.

Zapisz się do newslettera!