Jak promować produkt w Internecie?

Jak promować produkt w Internecie?

28 listopada 2022 Autor: Roksana Dębowiak Czas czytania: 3 min.

Czy chciałbyś dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych klientów różnymi metodami? W tym artykule omówimy sobie 3 świetne sposoby na promowanie produktu.

Promowanie produktu na Facebooku

Facebook to platforma, na której można skutecznie promować produkty praktycznie ze wszystkich branż. Do dyspozycji masz wiele metod:

  • Dziel się przydatnym contentem – publikuj swoje lub udostępniaj cudze poradniki, które okażą się przydatne dla osób nabywających Twoje produkty.
  • Angażuj docelowych klientów – organizuj konkursy, twórz ankiety, i publikuj posty, które pobudzają do dyskusji.
  • Korzystaj z reklam –Facebook dostarcza rozbudowane narzędzia do prowadzenia targetowanych reklam. Dzięki nim będziesz w stanie dotrzeć do dokładnie takich osób, które będą gotowe kupić Twoje produkty.

Promowanie produktu na Instagramie

Instagram to bardzo dobry wybór, gdy w grę wchodzi promowanie produktu „wizualnego” jak ubranie, mebel, kosmetyk itp. Jest tak, gdyż omawiana platforma kładzie szczególny nacisk na atrakcyjne zdjęcia oraz krótkie (maksymalnie 60 sekund) materiały video.

Podobnie jak w przypadku Facebooka, tutaj także warto angażować swoją społeczność za pomocą różnego rodzaju contentu i aktywności. Firmy również i tutaj mogą korzystać z targetowanych reklam, aby docierać do dokładnie takich użytkowników, jakich chcą.

Kampanie produktowe Google Ads

Google Ads (dawniejsza nazwa to Google AdWords) to rozbudowana sieć reklamowa Google, która pozwala tworzyć, jak i udostępniać reklamy w różnych miejscach w Internecie. Fundamentem platformy są reklamy PPC (pay per click) – firmy ponoszą koszty wtedy, gdy użytkownicy klikną daną reklamę.

Same reklamy mogą wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Google, jak i w Sieci reklamowej Google, czyli bazy milionów stron, filmów, aplikacji, które mogą ukazywać je w postaci tekstowo-graficznej lub video.

Z myślą o promowaniu samych produktów można z kolei organizować specjalne kampanie produktowe. Działają one na podobnych zasadach, co domyślne reklamy, jednak pozwalają one zawrzeć znacznie więcej szczegółów na temat oferty.

Tego typu reklamy można także dokładnie skonfigurować, aby docierały do odpowiednich osób. Dostępne opcje pozwalają dostosować takie kwestie jak lokalizacja geograficzna, rodzaje urządzeń oraz sieci (np. same wyniki wyszukiwania Google, YouTube, Sieć reklamowa Google).

Promowanie produktu – podsumowanie

Istnieje wiele skutecznych sposobów na promowanie produktu w Internecie. Skorzystaj z tych omówionych tutaj narzędzi i platform, a na pewno uda Ci się dotrzeć do docelowych klientów.

Udostępnij artykuł:

Dziękujemy że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapisz do newslettera żeby nie przegapić kolejnych artykułów.

Roksana Dębowiak

Autor artykułu:

Od 6 lat w DNS Group, aktualnie na stanowisku Sales Manager, specjalizuję się w sprzedaży i budowaniu trwałych relacji biznesowych. Moja rola w firmie skupia się na zarządzaniu kontaktem z klientem.

Roksana Dębowiak

Autor artykułu:

Od 6 lat w DNS Group, aktualnie na stanowisku Sales Manager, specjalizuję się w sprzedaży i budowaniu trwałych relacji biznesowych. Moja rola w firmie skupia się na zarządzaniu kontaktem z klientem.

Zapisz się do newslettera!