W tym artykule poruszamy:
Jak wygląda tworzenie sklepów internetowych na WordPress? W tym artykule poznasz najważniejsze kroki. Skupimy się przy tym na rozszerzeniu WooCommerce.
Wtyczka WooCommerce – czym jest?
WooCommerce to popularna wtyczka e-commerce dla WordPressa, która pozwala użytkownikom łatwo skonfigurować sklep internetowy. Zawiera ona wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do sprzedaży produktów fizycznych i cyfrowych, przetwarzania płatności, śledzenia stanów magazynowych, obsługi opcji wysyłki oraz obliczania podatków.

WooCommerce jest łatwy w użyciu, co czyni go popularnym wyborem wśród małych firm.
Sklep internetowy WordPress – jak go założyć w 5 krokach
Aby stworzyć sklep internetowy WooCommerce, wykonaj następujące kroki:
1. Wybierz hosting
Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór dostawcy usług hostingowych. Nabądź serwer, który swoim typem i rozmiarem będzie dostosowany do rozmiarów Twojego sklepu (hosting VPS zwykle świetnie sprawdza się w przypadku małych, jak i średnich sklepów).
2. Skonfiguruj WordPressa
WooCommerce to wtyczka do WordPressa, dlatego na początku musisz skonfigurować sam CMS. WordPress zwykle jest dostępny domyślnie na wielu serwerach, dlatego jego instalacja często odbywa się jednym kliknięciem.
Ewentualnie oprogramowanie WordPress możesz pobrać z oficjalnej strony.
3. Zainstaluj wtyczkę WooCommerce
Aby zainstalować rozszerzenie WordPress WooCommerce, wykonaj następujące kroki:
- W panelu administracyjnym przejdź do Wtyczki.
- W katalogu w wyszukiwarce znajdującej się w prawym górnym rogu wpisz „WooCommerce”.
- Kliknij „Zainstaluj teraz”.
- Gdy rozszerzenie się pobierze, kliknij „Aktywuj”.
4. Dokonaj wstępnej konfiguracji
Gdy dokonasz aktywacji wtyczki, możesz przejść do kreatora wstępnej konfiguracji. Jeśli chcesz dokładnie prześledzić wszystkie etapy dostosowywania rozszerzenia, wybierz „Kontynuuj przy pomocy klasycznego kreatora instalacji”.
W następnych krokach będziesz mógł uzupełnić podstawowe informacje na temat swojego sklepu internetowego WordPress, wybrać opcje płatności, wysyłki i więcej.
5. Dodaj produkty i dostosuj wygląd
Domyślny motyw dla WooCommerce to Storefront. Wbudowany jest w niego poradnik, który przeprowadzi Cię przez najważniejsze sekcje personalizacji motywu, a także pozwoli dodać przykładowe produkty demo.
WordPress WooCommerce – podsumowanie
Jak więc widać, założenie sklepu internetowego WordPress nie jest takie trudne. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skontaktuj się z nami.