Na czym polega customer match remarketing

Na czym polega customer match remarketing

9 sierpnia 2021
Czas czytania to: 7 min.

Docieranie do wcześniejszych klientów oraz do osób, które już wykazały pewne zainteresowanie Twoją ofertą, to świetny sposób na zwiększenie efektywności działań marketingowych. Jak to zatem zrobić? Odpowiedzią jest customer match remarketing.

Czym jest customer match remarketing?

Customer match remarketing (lub po prostu marketing) to proces tworzenia precyzyjnie określonej grupy docelowych odbiorców reklamy na podstawie dotyczących ich danych. Proces ten jest możliwy w odpowiednich sieciach reklamowych jak Customer Match (Google) oraz Custom Audiences (Facebook).

Jak działa Google Ads Customer Match?

W artykule tym skupimy się na customer match marketingu w przypadku Google. Na czym zatem polega ten proces?

Google Ads Customer Match może pomóc Ci docierać do użytkowników, którzy online lub offline wchodzili w interakcje z Twoją firmą. Jako że podczas korzystania z Internetu używają konta Google do wielu czynności jak logowanie się do sklepów, przeglądanie YouTube, czy pobieranie aplikacji, ich aktywność oraz działania można śledzić.

Oprócz tego samo konto Google przechowuje takie dane jak:

Dzięki tym informacjom Google może zapewnić użytkownikom bardziej spersonalizowane reklamy i odpowiedzi na zapytania w wyszukiwarce.

Jeśli zaś chodzi o customer match remarketing, to sieć wykorzystuje informacje powiązane z kontami Google, łącząc dane dostarczone przez reklamodawcę (np. nazwisko, numer telefonu, adres) z odpowiednim kontem Google.

Jeśli na przykład podasz adres e-mail klienta na Gmailu (który to oczywiście musi być powiązany z kontem Google) system bardzo łatwo znajdzie taką osobę i skieruje ją do Twojej reklamy. Co więcej, Customer Match może następnie wykorzystać takie informacje, aby zbudować profil zbliżonych użytkowników i następnie do nich skierować podobne reklamy.

Dlaczego warto korzystać z Google Ads Customer Match?

Dzięki Google Customer Match dotrzesz do klientów w różnych miejscach jak wyniki wyszukiwania Google, YouTube, Gmail i wiele więcej. Przy okazji skutecznie wykorzystujesz swoje zasoby. Osoby, które pozyskałeś na swoją listę mailingową, mogą się z niej wypisać. Jednak dzięki omawianemu narzędziu dalej będziesz w stanie do nich docierać.

Nawet jeśli Twoja lista kontaktów nie jest duża, z czasem może się bardzo powiększyć dzięki możliwości docierania do klientów o podobnych zainteresowaniach. W ten sposób nie tylko zwiększysz zasięgi, ale dalej zachowasz wysoką skuteczność swoich działań marketingowych.

Customer match remarketing – podsumowanie

Omówiona w tym artykule metoda docierania do klientów jest nieco bardziej zaawansowana w porównaniu do innych kanałów, jednak daje wiele korzyści. Na pewno warto się nią zainteresować.

Norbert Wyszyński

Autor artykułu:

Zapisz się do newslettera!