Jak zrobić dobrą reklamę Google Adwords?

Jak zrobić dobrą reklamę Google Adwords?

4 lipca 2022
Czas czytania to: 8 min.

Dzięki Google Ads (wcześniej AdWords) można pozyskać sporo klientów. Jak zatem skutecznie to robić za pomocą tego narzędzia? Na co szczególnie zwracać uwagę? W tym artykule skupimy się na tej kwestii, a dokładniej na poradach dotyczących reklam tekstowych/graficznych.

1. Wybierz odpowiedni rodzaj reklamy

Reklamy realizowane w Google Ads mogą być rozliczane na różne sposoby. Niektóre z systemów są lepsze w zależności od tego, jakie cele chcesz osiągnąć. Oto najpopularniejsze z nich:

2. Podstawowe wymagania

Jak zrobić dobrą reklamę AdWords? Pamiętaj o podstawowych wymaganiach, jakie podaje Google. Oto kilka najważniejszych kwestii:

Oprócz tego Google podaje kilka innych porad dotyczących elementów, których należy unikać:

3. Zawrzyj call to action

O czynniku tym można łatwo zapomnieć. Gdy tworzysz nagłówek/opis reklamy, zawsze pamiętaj, do czego chciałbyś pobudzić odbiorcę. Czasami w grę wchodzi dokonanie zakupu, a kiedy indziej pozostawienie danych kontaktowych.

W ten sposób zwiększysz także współczynnik konwersji, gdyż osoby, które zobaczą reklamę, lepiej zrozumieją jej przekaz i po odwiedzeniu strony podejmą pożądane działania.

4. Monitoruj wydatki

Reklama w Google Ads to zwykle konkretna inwestycja, dlatego stale monitoruj swoje wyniki. Dzięki temu będziesz w stanie ustalić, czy może warto by było coś zmienić i poprawić.

Jak stworzyć dobrą reklamę AdWords (Ads) – podsumowanie

Prowadzenie dobrych reklam Google Ads obejmuje wiele innych czynników jak choćby tworzenie i testowanie różnych wariantów, czy podkreślanie unikatowej cechy oferty. Jest to zwykle zadanie trudne i czasochłonne, dlatego, jeśli chcesz osiągnąć najlepsze efekty, najlepiej powierz to zadanie profesjonalistom.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły tego, jak chcesz wykorzystać Google Ads dla swojego biznesu.

Karol Michałowski

Autor artykułu:

Zapisz się do newslettera!