On Site SEO – dlaczego Google lubi niektóre strony

On Site SEO – dlaczego Google lubi niektóre strony

6 grudnia 2021
Czas czytania to: 7 min.
SEO

Pozycjonowanie stron to złożona kwestia. Z tego powodu proces ten dzieli się na różne etapy, które skupiają się na innych czynnikach. W tym artykule lepiej poznasz, czego dotyczy On Site SEO.

Czym jest On Site SEO?

On Site SEO odnosi się do wszelkich działań z zakresu optymalizacji pod wyszukiwarki, które są bezpośrednio powiązane z Twoją stroną internetową – w grę wchodzą zatem takie kwestie, nad którymi masz pełną kontrolę.

W wyniku działań On Site SEO strona jest bardziej użyteczna i wartościowa dla użytkowników, co poprawia jej widoczność w Google

On Site SEO – checklista

Na jakie elementy zwracać uwagę w szczególności w przypadku optymalizacji strony? Oto najważniejsze czynniki:

Interesujący i przydatny content

Dobrej jakości content to jeden z elementów On Site SEO, nad którym masz pełną kontrolę. Poniższe wskazówki pomogą Ci w jego optymalizacji:

Linkowanie wewnętrzne

Dzięki dobrej strukturze linków wewnętrznych uda Ci się uzyskać większe zaangażowanie na stronie. Pomoże ona także Google lepiej ocenić i przetworzyć hierarchię całej witryny.

Staraj się zatem zamieszczać kontekstowo powiązane odnośniki. Jeśli np. dany artykuł wspomina o jakimś zjawisku, które to zostało szerzej omówione w innym Twoim tekście, dodaj do niego link. Pamiętaj, aby zachować rozwagę pod tym względem, gdyż zbyt dużo takich przekierowań może zaburzyć czytelność, jak i pogorszyć hierarchię witryny.

Zoptymalizowane adresy URL

Automatycznie generowane URL to zwykle ciąg losowych znaków – nie jest to zbyt czytelne. Postaraj się raczej, aby takie adresy były niejako uproszczonym streszczeniem/podsumowaniem tego, czego dotyczy dana strona. W przypadku tekstów blogowych może to być w zasadzie sama nazwa artykułu.

Dobrze zoptymalizowane adresy URL są czytelniejsze dla użytkowników – wystarczy, że na nie zerkną, aby domyślić się, czego dotyczy dana podstrona. Jeśli zawarte są w nich powiązane słowa kluczowe, pozwoli to także wyszukiwarce lepiej ocenić jej zawartość, co pozytywnie wpłynie na widoczność w Google.

On Site SEO – podsumowanie

Nad własną stroną internetową masz pełną kontrolę. Postaraj się zatem dbać o wszystkie czynniki związane z contentem, nawigacją, linkami i innymi kwestiami technicznymi, aby zapewnić jej dzięki temu jak najlepsze pozycje.

Karol Michałowski

Autor artykułu:

Zapisz się do newslettera!