Jak dodać link do relacji instagram

Jak dodać link do relacji instagram

3 stycznia 2022 Autor: Roksana Dębowiak Czas czytania: 4 min.

Czy chciałbyś skuteczniej odsyłać swoich followersów na Instagramie do konkretnych treści? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, jak dodać link do relacji Instagram. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Link na Instagram Stories – czym jest?

Załóżmy, że publikujesz na Instagramie Story – tematyką są buty, które właśnie trafiły na promocję. Naturalnie rzecz biorąc, chciałbyś jak najszybciej odesłać odbiorców do strony swojego sklepu. Właśnie w takiej sytuacji może pomóc szybko dostępny link.

Jak dodać link do relacji Instagram?

Na początek upewnij się, że Twoja wersja aplikacji jest aktualna. Następnie otwórz Instagram. Kliknij/stuknij swoje zdjęcie profilowe, aby przejść do tworzenia relacji.

Podczas przygotowywania Story, wybierz ikonkę naklejki – jest to trzecia opcja od lewej. Następnie wśród ankiet, gifów i innych elementów będziesz mógł znaleźć link sticker. Ustal jego kolor i wprowadź sam odnośnik.

Pamiętaj jednak, że w ten sposób możesz dodać tylko jeden link.

Link Instagram Stories – co z opcją Swipe up?

Omówiona wcześniej opcja dodawania linka za pomocą naklejki jest stosunkowo nowa – została ona powszechnie wprowadzona dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Wcześniej zamieszczenie odnośnika bezpośrednio w relacji wymagało skorzystania z funkcji Swipe up.

Polegała ona na tym, że link w danej relacji był pokazywany po tym, jak osoba przeglądająca Story stuknęła grafikę/film i wykonała przesunięcie w górę. To właśnie z tego powodu takie zachęty jak „Chcesz dowiedzieć się więcej? Przesuń palcem w górę”, były swego czasu bardzo często spotykane w przypadku marketingu na Instagramie.

Funkcja ta miała jednak swoje ograniczenie – była dostępna jedynie w przypadku profili, które zdobyły przynajmniej 10 000 obserwujących. Taka liczba niewątpliwie stanowiła wyzwanie dla większości użytkowników.

Kwestia tego, czy Instagram pozwoli na swobodne dodawanie linków także innym użytkownikom, przez długi czas pozostawała niewiadomą. Jak już wcześniej wspomniano, zmieniło się to wraz z wprowadzeniem funkcji umieszczania odnośników w naklejkach.

W rezultacie 30 sierpnia 2021 roku linki Swipe up zostały wycofane z Instagrama. Platforma zachęca teraz do korzystania z odnośników zamieszczonych w stickerach.

Link Instagram – inne metody

Choć możliwość dodawania linka w relacji Instagram dzięki naklejkom jest obecnie najlepszą i najwygodniejszą opcją, to warto wspomnieć o innych metodach:

  • Link w BIO profilu – wspomnij w relacji o tym, że właśnie tam się on znajduje.
  • Relacja z ankietą – osobom, które wezmą udział w ankiecie, wyślij link w prywatnej wiadomości.
  • Opis zdjęcia – wspomnij w relacji o tym, że się on tam znajduje.

Link na Instagram Stories – podsumowanie

Dodanie odnośnika w relacjach Instagram nigdy nie było tak proste, jak obecnie. Wykorzystaj zatem omówione tutaj metody, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty dzięki marketingowi na tej platformie.

Udostępnij artykuł:

Dziękujemy że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapisz do newslettera żeby nie przegapić kolejnych artykułów.

Roksana Dębowiak

Autor artykułu:

Od 6 lat w DNS Group, aktualnie na stanowisku Sales Manager, specjalizuję się w sprzedaży i budowaniu trwałych relacji biznesowych. Moja rola w firmie skupia się na zarządzaniu kontaktem z klientem.

Roksana Dębowiak

Autor artykułu:

Od 6 lat w DNS Group, aktualnie na stanowisku Sales Manager, specjalizuję się w sprzedaży i budowaniu trwałych relacji biznesowych. Moja rola w firmie skupia się na zarządzaniu kontaktem z klientem.

Zapisz się do newslettera!