Kiedy najlepiej wstawić zdjęcie na Instagram

Kiedy najlepiej wstawić zdjęcie na Instagram

24 grudnia 2021
Czas czytania to: 9 min.

Jeśli chcesz, aby dodawanie zdjęć na Instagramie przynosiło najlepsze efekty, nie możesz pozostawić tego przypadkowi. W tym artykule dowiesz się, kiedy publikować na tej platformie, aby dotrzeć do jak największej ilości osób.

Zdjęcia Instagram – kiedy najlepiej je dodawać?

Jak podaje jedna z analiz przeprowadzonych przez Latergramme, różnice w aktywności użytkowników na Instagramie w ciągu tygodnia istnieją, jednak są one stosunkowo małe:

Oto, kiedy najlepiej wrzucać swoje posty w zależności od dnia tygodnia:

Skąd się biorą takie wartości? Nastroje i rutyny użytkowników Instagrama różnią się w zależności od dnia. Te subtelne zmiany mogą wpływać na to, kiedy i jak korzystają z omawianej platformy.

Podczas prowadzenia Instagrama weź pod uwagę to, że wiele osób w przypadku każdego dnia pracy tuż po przebudzeniu sprawdza swoje urządzenia. Poniedziałkowe poranki są często zbyt chaotyczne, dlatego aktywność na platformie na samym początku tygodnia jest najmniejsza i nie warto publikować zdjęć z samego rana. Z drugiej strony w środę i czwartek da się już zauważyć znacznie większe zaangażowanie.

W porze obiadowej ludzie również chętniej zaglądają na social media. Z kolei podczas późnego popołudnia, gdy wiele osób kończy pracę, ich energia jest już prawie na wyczerpaniu, dlatego zerknięcie na Instagrama zapewnia im nieco wytchnienia.

Dodawanie zdjęć na Instagramie w zależności od branży

Warto trzymać się wymienionych powyżej przybliżonych pór dnia. Przyjrzyjmy się jednak temu, jak (według Sprout Social) najlepszy czas na publikację treści na Instagramie wygląda, gdy weźmiemy pod uwagę konkretne branże:

Media/wiadomości:

Edukacja:

Nonprofit:

Restauracje:

Technologia (w tym B2B):

Podróże i turystyka:

Prowadzenie Instagrama – podsumowanie

Mam nadzieję, że dzięki tym informacjom będziesz w stanie lepiej ustalić, jak planować swoje posty. Pamiętaj, że Twoja grupa docelowa jest unikatowa, dlatego samodzielnie przeprowadzaj analizy oraz testuj, w jakich dniach i o jakiej porze publikowanie treści na Instagramie przynosi najlepsze efekty.

Roksana Dębowiak

Autor artykułu:

Zapisz się do newslettera!