Czy założenie strony internetowej jest płatne

Czy założenie strony internetowej jest płatne

27 maja 2022 Autor: Norbert Wyszyński Czas czytania: 3 min.

Czy strona internetowa jest płatna? Od razu można powiedzieć, że „tak”, jednak końcowy koszt będzie bardzo się różnić w zależności od tego, jak podejdziesz do tego zadania. W tym artykule przyjrzymy się głównym opcjom oraz ich wadom i zaletom.

1. Kreatory

Kreatory stron internetowych pozwalają osobom, które nie znają się na programowaniu, przygotować całkiem dobrze prezentujące się witryny. Takie narzędzia mogą być zintegrowane z jakimś CMS-em (jak Elementor, który przeznaczony jest na WordPress) lub funkcjonować jako zupełnie osobne, samodzielne platformy (np. Wix).

Czy założenie strony internetowej jest płatne w przypadku takich narzędzi? Wiele z nich oferuje darmowe plany, jednak dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji wymaga uiszczenia opłaty, która zwykle wynosi powyżej 200 złotych rocznie.

Co można powiedzieć o jakości takich stron? Kreatory automatyzują i upraszczają wiele aspektów związanych z kodowaniem witryny. W rezultacie może to prowadzić do problemów związanych z pozycjonowaniem. Da się tego uniknąć, jednak zwykle będzie to wymagać nauki obsługi samego kreatora.

2. Darmowe szablony

Opcja ta polega na skorzystaniu z darmowego szablonu na w miarę przystępnym CMS-ie jak WordPress. Czy strona internetowa kosztuje dużo w takim przypadku? W wydatki należy wliczyć w sumie jedynie zakup domeny i hostingu, tak więc jest to bardzo tanie rozwiązanie.

Oczywiście tak stworzona strona internetowa będzie bardzo prosta i nieoryginalna – w końcu korzystasz z gotowego, praktycznie niezmienionego, darmowego szablonu, do którego dostęp ma mnóstwo osób. Samodzielnie zapewne trudno będzie Ci także wprowadzić bardziej zaawansowane funkcje.

3. Tania usługa

W Internecie znajdziesz mnóstwo ludzi, którzy mogą przygotować dla Ciebie stronę tanim kosztem, jak uczniowie, studenci czy hobbyści. Czy są wśród nich zdolni i pracowici eksperci? Na pewno, jednak wyszukanie w takim gronie odpowiedniej osoby będzie raczej trudne.

Pamiętaj też, że zwykle dostajesz to, za co płacisz. Skorzystanie z tego typu usług może się sprawdzić w przypadku prostych projektów lub małych edycji. Jeśli jednak chcesz postawić świetną stronę firmową, to, o ile nie trafisz na ukryty talent, projekt raczej nie spełni Twoich oczekiwań.

4. Profesjonalna usługa

Ostatnia opcja to wynajęcie profesjonalnej agencji, w której wiele osób będzie pracować nad przygotowaniem strony internetowej. Koszt będzie oczywiście znacznie większy, niż w przypadku wcześniej omówionych metod. Znalezienie dobrej firmy to jednak znacznie łatwiejsze zadanie. Co najważniejsze, jest to najlepszy wybór, jeśli chcesz, aby Twoja strona była profesjonalna i zaawansowana.

Strona internetowa – podsumowanie

Jeśli zależy Ci na świetnej i profesjonalnie przygotowanej witrynie, skontaktuj się z nami. Nasz zespół specjalistów ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, dzięki czemu zrealizujemy dla Ciebie projekt, który spełni Twoje oczekiwania.

Udostępnij artykuł:

Dziękujemy że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapisz do newslettera żeby nie przegapić kolejnych artykułów.

Norbert Wyszyński

Autor artykułu:

Jestem założycielem i specjalistą w sprzedaży oraz marketingu B2B w DNS GROUP od 2017 roku. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie, które wykorzystuję do tworzenia skutecznych strategii sprzedażowych i marketingowych.

Norbert Wyszyński

Autor artykułu:

Jestem założycielem i specjalistą w sprzedaży oraz marketingu B2B w DNS GROUP od 2017 roku. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie, które wykorzystuję do tworzenia skutecznych strategii sprzedażowych i marketingowych.

Zapisz się do newslettera!