Jak wypromować profil na Insta

Jak wypromować profil na Insta

2 maja 2022
Czas czytania to: 7 min.

Promowanie profilu na Instagramie to świetny wybór, jeśli chcesz dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć rozpoznawalność swojej marki. Jak zatem to zrobić? W tym artykule poznasz przydatne porady.

Jak wypromować profil na Instagramie – 5 wskazówek

Oto podstawowe sposoby na promowanie profilu biznesowego na Instagram:

1. Wykorzystuj już istniejące kanały

Jeśli masz już pewną widoczność w sieci, wspominaj jak najczęściej o swojej obecności na Instagramie. Gdy przykładowo wysyłasz maile, zawrzyj w stopce link do owego profilu. W przypadku osób, które już wchodzą z Tobą w pewien kontakt, istnieje jeszcze większa szansa, że zainteresują się tym, co tam publikujesz.

2. Publikuj przydatne wpisy

W przypadku Instagrama profil firmowy może wiele zyskać dzięki jakościowym wpisom. Można je podzielić na 3 główne kategorie:

3. Zachęcaj do dyskusji

Jak promować profil na Insta? Najlepiej spraw, aby inni robili to za Ciebie. W swoich wpisach zadawaj zatem pytania, które będą pobudzać do dyskusji. Dzięki temu odbiorcy sami wciągną w rozmowę innych, a nawet zaczną udostępniać Twoje posty.

Uważaj oczywiście, aby dobrze dobierać tematy. Pytania zbyt kontrowersyjne mogą przybrać nieoczekiwany, niezbyt przyjemny obrót.

4. Organizuj konkursy

Konkursy to kolejny sposób na zwiększenie zaangażowania wśród swoich odbiorców. Ważne jest oczywiście, aby kreatywnie wykorzystać je tak, by pomogły Ci wypromować swój profil biznesowy na Instagramie.

Możesz np. ustalić, aby wzięcie udziału w konkursie wymagało polubienia wpisu, udostępnienia go i obserwowania profilu. Dzięki temu skutecznie zwiększysz zaangażowanie.

5. Wykorzystuj hashtagi

Dodawanie hashtagów jest bardzo łatwe, jednak aby przynosiło efekty, należy poświęcić nieco wysiłku, by dobrać te odpowiedniego typu. W tym celu należy przeprowadzić research, np. przyglądając się temu, jak robi to konkurencja.

Wykorzystaj także narzędzia do ich wyszukiwania i monitoringu jak Brand24 czy Hashtagify.

Jak wypromować profil na Instagramie – podsumowanie

Instagram to świetna platforma, na której wiele firm powinno być obecnych. Skontaktuj się zatem z nami, jeśli chciałbyś powierzyć opiekę nad swoim profilem w dobre ręce.

Roksana Dębowiak

Autor artykułu:

Zapisz się do newslettera!